KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12022541

nr 1202 2541

Charles-Théodore Frère

(1815-1888), Frankrike

Teckning, Sällskap med dromedarer. Signerad, daterad 1859, tusch på papper, bladmått: 14x21 cm

Charles-Théodore Frère, fransk bildkonstnär född 1815, död 1888.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 10 september 2018
kl 20:21:07

10/9 20:14:24 1      Vinnande bud

Charles-Théodore Frère

Läs mer om Charles-Théodore Frère